בית משפחתי ואטליה: ממזג אדריכלות ואמנות

facebookgoogle_pluspinterest

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד

בגיחון ספרד יש בניין מיוחד שמסתיר יחס איזון בין ארכיטקטורה, תכנית וטופוגרפיה. המבנה הוא בית משפחתי ואטליה המורכב משתי קומות בשטח רצפה כוללת של 395 מ"ר. העיצוב יוצא הדופן של המבנה מבוסס על גישה רעיונית שאומצה כדי לתת מענה לצרכים מובהקים: למזג במבנה אחד בית למגורים ואטליה.

התכנית מחולקת לארבעה חלקים שונים: בית ראשי, האטליה שתוכנן בגובה כפול, בית הארחה וחניה פנימית. גרם מדרגות – שהוצב מבחינה אסטרטגית במרכזה של התכנית המורכבת – מתפקד כאלמנט חוצץ בין הבית והאטליה, כאשר שניהם ממוקמים במפלסים שונים.

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד-01

בקומת הקרקע ניתן למצוא את אזור החניה והאטליה עם סדרה נדיבה של חלונות גבוהים (מאין קומת תאורה). הקומה הראשונה מורכבת מבית ההארחה והבית הראשי. כל החדרים מסודרים בשורה, עם חדר מגורים פתוח ופינת אוכל, אחריהם נמצא שטח אחסון, חדר אמבטיה וחדר שינה.

בית ההארחה ממוקם בחלק האחורי של הסטודיו באזור בו המבנה נבלע בעדינות בתוך הטופוגרפיה של השטח. למעשה, שכבה של דשא מכסה את כל הגג של הבית מה שתורם לאינטראקציה המכוונת בין האדריכלות והטבע.

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד-02

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד-03

הקירות בהיקף של המבנה עשויים מבלוקים חימר מטויחים בעוד שלוחות מתכת גליים חשופים על התקרות של כל חדר. רצפות בטון חלקות משקפות את האור שמתפרץ מהחלונות הגדולים שמרכיבים את החזית… ההשראה נראית כתושב קבע של הדוגמא הבולטת הזו של ארכיטקטורה היברידית אשר משתלבת אמנות וחיים בחלל אחד.

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד-04

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד-05

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד-06

תכנון-בית-משפחתי-ואטליה-בספרד-07

+ אדריכלות וצילום: f451 arquitectura

facebookgoogle_pluspinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *