ביתן גינה: סוד הפשטות

facebookgoogle_pluspinterest

ביתן-גינה-בית-קטן-פשוט-רב-שימושי

לפעמים הפרויקטים הפשוטים ביותר מתגלים כמעניינים והמאתגרים ביותר מכולם… ולביתן הגינה עליו נדבר היום יש את האיכות המיוחדת הזו. המבנה הקטן הזה ממוקם בפרברי סיאטל, יש לו שטח רצפה כולל של 33 מ"ר והוא ממוקם בפינה המערבית האחורית של הבית הראשי כדי למקסם את השטח הפתוח בין שני המבנים. מטרת הפרויקט הייתה מאוד ברורה: לשמש כמרחב גמיש עבור פונקציות שונות: חדר משחקים, משרד, וביתן הארחה למבקרים עם מטבחון קטן וחדר אמבטיה מלא. אתם בטח שואלים איך כל השימושים המגוונים האלה יכולים להתקיים במבנה כזה קטן? ובכן, בואו נגלה את הסוד מאחורי הפשטות של "ביתן הגן".

חלל פתוח בגובה כפול היה הפתרון שאומץ על מנת להכניס את כל הפונקציות בחלל אחד: חדר האמבטיה והמטבח תוכננו מתחת אזור לופט המיועד לעבודה ושינה. סולם עם מסילה לתנועה אופקית – שמוביל לעליית הגג – מקבל ערך פיסולי בזכות העיצוב יוצא הדופן שלו שנעשה מעץ ממוחזר ורכיבים הידראוליים.

ביתן-גינה-בית-קטן-פשוט-רב-שימושי-01

כאשר מביטים על המבנה מבחוץ, נחשף מבנה פשוט לבוש נחושת היושב על בסיס מאבני גוויל. למרות העור המתכתי החיצוני של הביתן, הגימורים הפנימיים מורכבים מתקרת עץ חשופה, קירות מלוחות גבס צבועים וגם חלונות מעץ טיק.

כדי לספק תחושה חזקה של שלמות עם הקונטקסט של הסביבה, חלק ממרחב הסלון נתמך מעל בסיס האבן ומאפשר לביתן לצוף מבחינה חזותית מעל הקרקע… לסיכום, מדובר על ביתן גינה שביעילות – ויותר מכל – בשלווה כבש את כל היעדים והמטרות לפיהן תוכנן.

ביתן-גינה-בית-קטן-פשוט-רב-שימושי-02

ביתן-גינה-בית-קטן-פשוט-רב-שימושי-03

+ אדריכלים: Gary Shoemaker, Gary Shoemaker Architects PC
+ בחירת גימורי פנים: Kim Mankoski, Ninebark Design/Build
+ אדיכלות נוף וקבלן ראשי: Ninebark Design/Build
+ עיצוב ייעוץ והיתרים: Jared Hoke, Red Oke Studio

facebookgoogle_pluspinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *