בית Barache: שדות ירוקים ואוויר צח

facebookgoogle_pluspinterest

אדריכלות-בית-נופש-כפרי-בצרפת-בר

לכל אוהבי הטבע, שדות ירוקים ואוויר צח הבית הכפרי המבודד הזה שממוקם ב – Auvilliers שבצרפת הוא בדיוק עבורכם. בית Barache נראה כאילו הוא הוקם על האדמה כמו פרח בר שנבט באופן ספונטני מקרקע פורייה מבלי להפריע לסביבה הטבעית המקיפה אותו. חלל יחיד עם גג סימטרי משופע המזכיר את האסמים המסורתיים המקומיים. אפילו שביל הגישה מהכביש הוא די דומה לאלה מפעם: דרך עפר מובילה לדלת הקדמית שגם ממרחק קצר בקושי אפשר לראות אותה  על חזית הארז. שלט מסתורי של " " welcomeמוצג לכל המבקרים שלא יכולים לצפות מראש את התצורה הפנימית של הבית המודרני הזה שמיועד לסופי השבוע.

הבית מחלק את אורכו בין אזור פתוח דמוי לופט ונישות בנויות: הסלון ופינת האוכל נפתחים לסיפון עץ קטן מול שדות העשב של Auvilliers.

בקומה השנייה תמצאו שלושה חדרי שינה – תאים דמויי קופסה – שם וילונות מתפקדים כמחסום דק בין אזורי השינה והמסדרון. בכל חדר שינה יש מדף מובנה משלו לחפצים אישיים.

אדריכלות-בית-נופש-כפרי-בצרפת-בר-01

אדריכלות-בית-נופש-כפרי-בצרפת-בר-02

בקומה השלישית – ממש מתחת לגג המשופע – חדר ההורים קיבל קצת חיים על ידי כמה חלונות הצצה המאפשרים מבט חטוף על השדות שמסביב. שמשת חלון אופקית בחזית האחורית משמשת ליצירת אוורור ויוצרת גם זוהר קסום לפני השקיעה כשהבית מואר באופן פיוטי על ידי נרות ומנורות גז …

דפוס עץ חשוף מרוכז באופן מוחלט על המשטחים הפנימיים שבהם קירות ותקרות מעץ לבוד משמרים רמה מסוימת של נוחות וגם חיבור אורגני עמוק עם האזור הכפרי.

אדריכלות-בית-נופש-כפרי-בצרפת-בר-03

אדריכלות-בית-נופש-כפרי-בצרפת-בר-04

+ אדריכלים – Jean-Baptiste Barache

+ צילום – Celine Clanet

facebookgoogle_pluspinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *