בית AIBS: בריכה שחייה סודית מעל האוקיינוס האטלנטי

facebookgoogle_pluspinterest

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית

בית AIBS ממוקם בגובה של 159 מטרים על חלקה ייחודית עם נוף מרשים (מאוד!) של האוקיינוס האטלנטי האינסופי שפשוט מחכה להיות מוערך. מדובר על מבנה בן שתי קומות עם שטח רצפה כולל של 400 מ"ר אשר תוכנן בקפידה כדי להתמזג בטופוגרפיה הסלעית של מדרון החוף הספרדי.

גרם מדרגות חיצוני ארוך – בצורת אמפיתיאטרון וקנה מידה בהתאמה – מקבל את הדיירים והאורחים עם תפאורה מרשימה במרפסת קטנה המוקפת בסלע טבעי מצד אחד ובנפח הראשי של הבית מהצד השני.

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-01

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-02

תכנית הבית מחלקת אותו לשני מפלסים מופרדים: קומת קרקע השמורה לאזורים חברתיים והקומה הראשונה שמסתירה את האזורים הפרטיים. כל החדרים פתוחים בנדיבות לנוף הפנורמי של החוף המרגש אשר באופן מיידי כובש את הלב והנפש שלנו. חלונות ענקיים שוברים את כל המחסומים החזותיים ויוצרים קשר רציף בין הבית והים. אזורי מגורים, אוכל והמטבח נהנים ממרפסת רצופה שמסתיימת בבריכת שחייה צרה ומרהיבה.

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-03

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-04

שלושה חדרי שינה עם חדר אמבטיה משלימים את הקומה הראשונה. יחידת ההורים ממוקמת במיוחד בקומת הקרקע… ממש ליד בריכת השחייה. מפסעה מאבן כהה יוצרת ניגוד למשטחים הפנימיים וחיצוניים שנצבעו בלבן: בית AIBS טוען לנוכחות טהורה מעבר לצוק המינרלי החלוד שמקיף אותו. שחור ולבן הפכו לצבע הנבחר ושילוב הטקטוניים נעשה על מנת להשיג עיצוב ייחודי שכזה.

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-05

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-06

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-07

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-08

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-09

בית-חוף-מעל-האוקיינוס-עם-בריכה-סודית-10

+ אדריכלים –  AABE

+ צילום – Jean-Luc Laloux

facebookgoogle_pluspinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *